Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić decydując się na zakup danego pojazdu jest sprawdzenie, gdzie jest VIN w FAW. Zazwyczaj numer ten znajduje się w widocznym miejscu na obudowie deski rozdzielczej. Jednak w niektórych przypadkach musimy poświęcić trochę więcej czasu na odnalezienie tego 17-znakowego ciągu.

Wiele osób ma problem z określeniem, gdzie jest VIN FAW. Nie jest to łatwe, zwłaszcza dla osób, które nie znają się na branży motoryzacyjnej. W takich sytuacjach można skorzystać z pomocy diagnosty. Niestety wiąże się to z opłatami. Dlatego warto skorzystać z naszego bezpłatnego narzędzia, który zawiera bazę wszystkich pojazdów na całym świecie. Dzięki niemu zlokalizujemy numer VIN w każdym samochodzie. Wystarczy, że określimy markę, model oraz rok produkcji pojazdu.

Pamiętajmy również, że w przypadku, gdy samochód posiada numer VIN w kilku miejscach, warto sprawdzić czy w każdym jest taki sam. Może okazać się bowiem, że dana część pochodzi z innego pojazdu, co może sugerować poważną usterkę w przeszłości.

Dekoder VIN Faw – wypełnij formularz

Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić historię pojazdu! Zrobisz to wpisując niżej numer VIN FAW:

Wygenerowany raport jest nieocenioną pomocą przy sprawdzeniu pojazdu. Dane w nim zawarte stanowią podstawowe zestawienie informacji niezbędnych do poznania historii auta. Wszystkie informacje zawarte w raporcie, który otrzymasz są nieodzownym, a wręcz koniecznym elementem sprawdzenia auta przed zakupem.

Numer VIN co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Faw już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.

W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.